O trybie parkingowym

W odpowiedzi na zapotrzebowanie użytkowników samochodowych rejestratorów jazdy, firma Viofo wyposażyła najnowsze wersje oprogramowania dla kamer z rodziny A119 i A119S w funkcję zaawansowanego technologicznie trybu parkingowego. Funkcjonalność ta pozwala rejestrować zdarzenia podczas postoju pojazdu. Poprzez wykorzystanie programowej detekcji ruchu oraz czujnika wstrząsów (G-Sensor), tryb parkingowy Viofo jest niezwykle wygodny i zautomatyzowany.

Tryb parkingowy dostępny jest w firmware:

  • w wersji 3.3 i wyższych dla kamer A119 i A119-G
  • w wersji 2.1 i wyższych dla kamer A119S i A119S-G

Poniżej znajduje się link do strony z najnowszymi plikami firmware wraz z instrukcją instalacji.

tryb parkingowy viofo

Wymagania

W celu poprawnego działania trybu parkingowego, należy, poza aktualizacją firmware do najnowszej wersji, upewnić się, że pojazd posiada gniazdo zapalniczki podające napięcie nawet po wyłączeniu silnika — rejestrator musi bowiem być zasilany cały czas.

W innym przypadku, konieczne może być wyposażenie pojazdu w adapter miniUSB–akumulator (przykładowy adapter na obrazku obokponiżej).

tryb parkingowy viofo
Zestawy pudełkowe kamer Viofo nie zawierają adapterów miniUSB-akumulator. W razie konieczności, należy zaopatrzyć się w taki rodzaj adaptera u zaufanego źródła oraz zasięgnąć pomocy wykwalifikowanego elektryka samochodowego w celu instalacji.

Jak działa tryb parkingowy Viofo?

Funkcja trybu parkingowego Viofo wykorzystuje detekcję ruchu przed obiektywem oraz czujnik wstrząsów (G-Sensor).

Gdy funkcja trybu parkingowego jest włączona, urządzenie rejestruje wstrząsy oraz ruch przed obiektywem. Ciągły odczyt ruchu i wstrząsów odbierany jest jako jazda samochodu — kamera działa wtedy w trybie normalnym — nagrywa wideo w ustalonej rozdzielczości i liczbie klatek na sekundę.

Po upływie 1m30s bez ruchu przed obiektywem oraz braku odczytu z G-Sensora, kamera przechodzi do trybu czuwania.

W tym trybie aktywne są detekcja ruchu i czujnik wstrząsu w najwyższej czułości. Po wykryciu ruchu, rejestrator rozpocznie nagrywanie poklatkowe (z liczbą klatek na sekundę ustaloną wcześniej przy włączaniu funkcji), a po 1m30s bez zarejestrowania ruchu, przechodzi ponownie do czuwania. W przypadku wykrycia wstrząsu, kamera przechodzi do trybu normalnego i nagrywa ze zwyczajnymi parametrami. Po upływie 1m30s, nagrywanie zostaje zatrzymane i rejestrator przechodzi w tryb czuwania.


Korzystanie z trybu parkingowego

1

Przejdź do ustawień kamery i odszukaj opcję trybu parkingowego.

tryb parkingowy viofo


2

Wybierz liczbę klatek na sekundę. Kamera będzie nagrywać z ustaloną liczbą FPS po wykryciu ruchu przed obiektywem.

tryb parkingowy viofo


3

Po powrocie z menu ustawień do głównego ekranu podglądu, kamera rozpocznie nagrywanie w trybie normalnym.

Aktywny tryb parkingowy sygnalizuje ikona w lewym górnym rogu.

tryb parkingowy viofo


4

W przypadku braku odczytu z G-Sensora i braku ruchu przed obiektywem przez okres 1 minuty 30 sekund, kamera przejdzie do trybu czuwania.

Tryb czuwania będzie sygnalizowany przez zieloną diodę, a ekran zostanie wygaszony.

tryb parkingowy viofo


5

Po wykryciu ruchu przed obiektywem, kamera rozpocznie nagrywanie materiału z ustawioną wcześniej liczbą klatek na sekundę.

Liczba FPS, z jaką nagrywa rejestrator, wyświetlana jest w lewym górnym rogu.

Po okresie braku ruchu przez 1m30s, kamera przejdzie ponownie w tryb czuwania.

Jeśli G-Sensor zarejestruje wstrząs, kamera zacznie nagrywać w trybie normalnym (tak jak w punkcie 2.). Jeśli ruch i wstrząsy nie wystąpią przez 1m30s, kamera powróci do trybu czuwania.

tryb parkingowy viofoPolecamy korzystanie z trybu parkingowego Viofo!

Zaktualizuj rejestrator do najnowszej wersji firmware i rozpocznij korzystanie z trybu parkingowego już dziś — zadbaj o bezpieczeństwo samochodu nawet podczas postoju.

Upewnij się, że Twój samochód spełnia wymagania i zapewnij kompletną ochronę pojazdu.

Korzystając z rejestratorów Viofo masz gwarancję wprowadzania i ciągłego rozwijania najlepszych rozwiązań na rynku kamer samochodowych.

tryb parkingowy viofo


Kamery samochodowe VIOFO to nowoczesność stabilność funkcjonalność perfekcja wykonania najwyższa jakość .


Opinie klientów