Sprawdź co robić gdy:

Możliwe, że karta pamięci jest uszkodzona, lub wystąpił jej błąd.

Należy formatować kartę pamięci co kilka tygodni – warto ustawić przypomnienie o formatowaniu (dla większości modeli VIOFO opcja dostępna w menu), gdyż karta pamięci zapisując materiał o wysokiej rozdzielczości pracuje na skrajnych prędkościach zapisu, co może spowodować sporadyczne błędy. Sformatuj kartę i sprawdź działanie urządzenia. Innym powodem występowania powyższych problemów może być używanie niemarkowych, tanich kart microSD, które znacznie odbiegają jakością od kart znanych producentów.

Używaj kart znanych marek i nie kupuj kart nieznanego pochodzenia po podejrzanie niskiej cenie.

W przypadku kamer nagrywających obraz bardzo wysokiej jakości z wysokim bitratem (znaczna większość kamer VIOFO), część kart może nie współpracowac poprawnie. Viofo na swojej stronie opisało dokładnie problem:
https://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000133471-what-memory-card-is-recommended-for-a-viofo-dashcam\
Poniżej aktualna liste rekomendowanych i nierekomendowanych kart pamięci:

Dodatkowo w naszym serwisie używamy obecnie kart KIOXIA, które również działają poprawnie.

Sprawdź, czy nie została włączona przypadkowo funkcja detekcji ruchu.
UWAGA: Zaleca się, aby z trybu detekcji ruchu korzystać jedynie podczas postoju/ parkowania.

Sprawdź, czy karta nie jest przepełniona zabezpieczonymi przed nadpisaniem plikami SOS, co uniemożliwia dalsze nagrywanie materiału przez kamerę.

Sprawdź czy nie został włączony tryb detekcji ruchu ( przy tym trybie opcja zapętlania może być nieaktywna).
UWAGA: Zaleca się, aby z trybu detekcji ruchu korzystać jedynie podczas postoju / parkowania.

Rejestrator zabezpiecza pliki po wykryciu wstrząsów przez G-Sensor lub po zabezpieczeniu manualnym. Skopiuj na dysk komputera ważne nagrania i sformatuj kartę pamięci. W celu uniknięcia powtarzania się tego problemu zbyt często, zmniejsz czułość lub wyłącz G-Sensor w ustawieniach rejestratora.

Spróbuj uruchomić urządzenie bez zainstalowanej karty pamięci. Jeśli problem ustąpi, był on powodowany przez wadliwą kartę.

Wykonaj aktualizację firmware kamery.

Podobne błędy okazjonalnie powoduje zbyt niski bądź zerowy poziom naładowania baterii/kondensatora.

Wyłącz kamerę (lub użyj przycisku reset) i podłącz do zasilania w celu naładowania akumulatora/kondensatora, pozwól ładować jej się przez kilka minut.

Napięcie i natężenie prądu dostarczanego przez port USB/kabel USB jest niższe od tego z ładowarki samochodowej i może być niewystarczające do natychmiastowego uruchomienia kamery. Naładuj rejestrator w samochodzie, bądź poczekaj kilka minut do naładowania kondensatora w kamerze.

Karty microSD o rozmiarach od 64GB w górę posiadają natywnie system plików exFAT. Należy sformatować kartę do systemu plików FAT32 – kamery Viofo z serii A119 potrafią formatować karty powyżej 32GB do formatu FAT32.

Należy najpierw zatrzymać nagrywanie. Kliknij przycisk REC, a następnie przycisk MENU (3 kreski).

Sprawdź połączenie przewodu sygnałowego z przednią i tylną kamerą. Upewnij się, że wtyczki w gniazdach nie są nienaturalnie wygięte lub naprężone.

Możliwe, że występuje problem uniemożliwiający ładowanie akumulatora.

Sprawdź, czy ładowarka samochodowa jest poprawnie zainstalowana w gnieździe zapalniczki, oraz czy wtyczka miniUSB nieruchomo podłączona jest do gniazda USB w kamerze. W przypadku naruszenia mechanicznego portu USB bądź problemów z akumulatorem skontaktuj się z serwisem.

Uwaga: rejestratory wyposażone w kondensator nie są przystosowane do pracy poza odłączeniem od ładowarki – energia zmagazynowana w kondensatorze pozwala na poprawne zakończenie i zapisanie nagrania oraz wyłączenie kamery.

Możliwe jest również, że występują problemy z ładowarką samochodową. Oznaką tego może (lecz nie musi) być brak świecenia diody na ładowarce. W miarę możliwości postaraj się przetestować rejestrator na innej ładowarce samochodowej. Jeśli wyeliminuje to problemy – potwierdzi to wadę ładowarki, w celu dalszych porad, skontaktuj się z serwisem.

Tryb detekcji polega na programowej analizie obrazu przed obiektywem i rozpoczęciu nagrywania po wykryciu ruchu. Kiedy urządzenie wykryje brak ruchu przed obiektywem, kończy nagrywanie. Detekcja ruchu realizowana jest jedynie wtedy, gdy rejestrator jest włączony – co pozwala na szybkie uchwycenie krytycznego momentu, jednak w przypadku używania tej funkcji podczas postoju pojazdu, rejestrator powinien być zasilany z zewnętrznego źródła (np. stale zasilanego gniazda zapalniczki) – gdyż bateria wystarczy jedynie na kilkanaście minut działania kamery.

Funkcja WDR pozwala na dokładniejsze odwzorowanie rozpiętości pomiędzy ciemnymi i jasnymi obszarami obrazu. Oznacza to, że w przypadku występowania na rejestrowanym obrazie wideo jednocześnie bardzo jasnych i ciemnych obszarów, będą one bardziej szczegółowe i lepiej widoczne. Funkcja ta pozwala na uzyskanie lepszego obrazu podczas jazdy np. w bardzo słoneczne dni.

Istnieje kilka powodów: lepsza i wygodniejsza możliwość identyfikacji nagrania przy próbie odszukania pożądanego momentu (poprzez datę w nazwie pliku), konieczne jest to dla możliwości zapętlania (nadpisywania najstarszych plików) oraz zabezpieczania nagrań. W przypadku wystąpienia błędu i utraty nagrania, nie tracimy całego nagranego materiału wideo. Długość pojedynczego pliku można zmienić w ustawieniach rejestratora.

Bywa, że po pewnym czasie korzystania z rejestratora, zechcemy zaktualizować jego firmware (oprogramowanie wbudowane w urządzenie). Taka sytuacja może być spowodowana koniecznością aktualizacji w przypadku występowania błędów w kamerze lub chęcią instalacji najnowszej (lub innej) wersji oprogramowania udostępnianej przez producenta lub znalezionej na specjalistycznych forach.

Do aktualizacji potrzebny jest zazwyczaj jeden plik instalacyjny, lecz bywa, że instalacja będzie wymagać dwóch plików: właściwego pliku firmware oraz tzw. „loadera”, czyli pliku przeznaczonego do przygotowania urządzenia do przeprowadzenia procedury aktualizacji. Oba rodzaje plików mają najczęściej rozszerzenie .bin.

Podczas instalacji należy zachować szczególne środki ostrożności, gdyż nieprawidłowa instalacja może spowodować uszkodzenie kamery i utratę możliwości jej włączenia. Należy zadbać o odpowiednie zasilenie kamery (najlepiej przez ładowarkę samochodową bądź przewód USB – nie zaleca się polegania na zasilaniu z baterii), jako że przerwa w zasilaniu i zatrzymanie procedury instalacji może spowodować nieodwracalne szkody. Należy również sformatować kartę pamięci oraz umieszczać na niej wyłącznie 1 plik firmware. Najlepiej korzystać z kart microSD mniejszych niż 64GB.

W celu aktualizacji firmware’u, wykonaj następujące kroki:
1. Pobierz plik firmware.
2. Umieść go na karcie pamięci.
3. Włóż kartę do wyłączonego rejestratora.
4. Uruchom rejestrator przyciskiem ON lub podłącz do zasilania (kamera włączy się automatycznie).
5. Rozpocznie się procedura aktualizacji firmware – dioda zacznie migać z różną prędkością.
6. Po zakończeniu instalacji kamera uruchomi się standardowo – należy wtedy sformatować kartę pamięci.

Jeśli występuje konieczność instalacji za pomocą dwóch plików (firmware i loadera):
1. Umieść plik „loadera” (zazwyczaj rozpoczyna się od liter „LD”) na karcie pamięci.
2. Włóż kartę do wyłączonego rejestratora, a następnie włącz go.
3. W przypadku instalacji na sprawnym urządzeniu, poczekaj do momentu standardowego uruchomienia się kamery. Jeśli instalacja odbywa się na niedziałającym rejestratorze, poczekaj ok. 30 sekund od włączenia, następnie wyłącz kamerę i wyjmij kartę.
4. Sformatuj kartę, a następnie przejdź do procedury instalacji firmware’u (opisano wyżej). Wersję oprogramowania sprawdzić można w ustawieniach rejestratora (zazwyczaj opcja „Wersja”).

Nagrzewanie się kamery nie powinno być niczym niepokojącym. Urządzenie non-stop nagrywa materiał o wysokiej rozdzielczości na kartę pamięci, dlatego wysoka temperatura jest normalnym zjawiskiem (podobnie np. pendrive, przy nagrywaniu na niego dużej ilości danych, nagrzewa się). W przypadku, gdy temperatura pracy kamery wydaje się być zbyt wysoka (urządzenie parzy, nie można zbyt długo trzymać na nim dłoni) lub można wyczuć zapach spalonych części elektrycznych, niezwłocznie odłącz kamerę od zasilania i skontaktuj się z serwisem.

Kamery samochodowe VIOFO to nowoczesność stabilność funkcjonalność perfekcja wykonania najwyższa jakość .


Opinie klientów