O trybie parkingowym

Rejestratory z serii VIOFO A129 (dotyczy modeli: A129, A129-G, A129 Duo, A129-G Duo, A129 PLUS-G, A129 PLUS Duo-G oraz modeli IR) oraz A119 V3 zostały wyposażone w najnowszą wersję trybu parkingowego oferującą nowe rozwiązania. Nowy tryb parkingowy posiada 3 opcje: detekcja ruchu, nagrywanie poklatkowe oraz tryb low bitrate. Do detekcji zdarzeń wykorzystana jest funkcja wykrywania ruchu oraz G-Sensor. Nowy tryb parkingowy oferuje wsparcie dla adaptera dwużyłowego i adaptera trzyżyłowego (ACC). Podczas aktywnego trybu parkingowego, rejestrator automatycznie wykrywa i dostosowuje działanie do wykorzystywanego sposobu podłączenia kamery do zasilania.


Poniżej znajduje się link do strony z najnowszymi plikami firmware wraz z instrukcją instalacji

tryb parkingowy viofo

Wymagania

W celu poprawnego działania trybu parkingowego, należy:


W tym celu konieczne może być wyposażenie pojazdu w adapter miniUSB–akumulator. Zalecane jest korzystanie z adapterów marki VIOFO.

Zestawy pudełkowe kamer Viofo nie zawierają adapterów miniUSB-akumulator. W razie konieczności, należy zaopatrzyć się w taki rodzaj adaptera u zaufanego źródła oraz zasięgnąć pomocy wykwalifikowanego elektryka samochodowego w celu instalacji.

Jak korzystać z adapterów Viofo?

Marka Viofo oferuje 2 typy adapterów:

Rejestrator Viofo posiada funkcję wykrywania typu wykorzystywanego adaptera oraz dostosowania do niego sposobu działania trybu parkingowego.

Korzystanie z adaptera dwużyłowego marki Viofo

Dwużyłowy adapter zasilania 12-24V marki Viofo posiada 2 przewody służące do podłączenia do instalacji pojazdu: czerwony [+] oraz czarny [- / masa].

Po poprawnym podłączeniu adaptera do instalacji elektrycznej pojazdu, zapewnia on zasilanie kamery przez cały czas (nawet po wyłączeniu zapłonu).

Jeśli funkcja trybu parkingowego jest włączona, rejestrator po 5 minutach bezczynności (braku wykrywania ruchu przed obiektywem oraz braku odczytu z czujnika ruchu) aktywuje odpowiednią opcję trybu parkingowego (detekcja ruchu / nagrywanie poklatkowe / obniżony bitrate).

Rejestrator opuści tryb parkingowy i przejdzie do normalnego nagrywania, gdy G-Sensor wykryje wstrząs/ruch.

tryb parkingowy viofo

Korzystanie z adaptera trzyżyłowego ACC Hardwire Kit marki Viofo

Trzyżyłowy adapter zasilania Hardwire Kit marki Viofo umożliwia korzystanie z trybu parkingowego w wygodny i zautomatyzowany sposób. Adapter posiada 3 przewody służące do podłączenia do instalacji pojazdu. Czerwony przewód [+] służy do podłączenia do instalacji pojazdu (musi zapewniać zasilanie cały czas). Czarny przewód [-] należy podłączyć do masy, natomiast żółty przewód służy do wykrywania zapłonu (ACC) — musi być podłączony do stacyjki i otrzymywać napięcie tylko po uruchomieniu silnika pojazdu.

Podłączenie adaptera w ten sposób umożliwi aktywowanie trybu parkingowego automatycznie po wyłączeniu zapłonu.

Rejestrator opuści tryb parkingowy i przejdzie do normalnego trybu nagrywania, gdy pojazd zostanie ponownie uruchomiony.

tryb parkingowy viofo

Jak działa tryb parkingowy dla kamer Viofo A129?

Funkcja trybu parkingowego Viofo A129 umożliwia wybór jednego z 3 rozwiązań:

  • detekcja ruchu (Auto Event Detection) — kamera przechodzi w tryb wykrywania ruchu. Po wystąpieniu ruchu przed obiekywem, zostanie wykonane jednominutowe nagranie, po czym rejestrator powróci do trybu detekcji,
  • nagrywanie poklatkowe — po aktywacji trybu parkingowego, rejestrator rozpocznie nagrywanie poklatkowe z liczbą klatek na sekundę (FPS) wybraną w ustawieniach,
  • obniżony bitrate — po aktywacji trybu parkingowego, kamera rozpoczyna nagrywanie w trybie obniżonego bitrate (jakości). Jakość ta pozwala na zmieszczenie w pamięci znacznie większej ilości materiału wideo (nawet do 60 godzin na karcie 128GB), przy jednoczesnym poziomie detali obrazu pozwalającym na wyraźne zarejestrowanie zdarzenia.
Podczas włączonej funkcji trybu parkingowego, zadaniem kamery jest odróżnienie czasu, w którym pojazd jest prowadzony — w celu realizacji normalnego, ciągłego nagrywania wideo — od okresu postoju pojazdu, podczas którego rejestrator aktywuje wybrane rozwiązanie trybu parkingowego.

Sposób detekcji oraz przełączania się między trybem jazdy/postoju dla odpowiedniego adaptera opisano wyżej. Poniżej opisano sposób, w jaki rejestrator sygnalizuje moment aktywacji trybu parkingowego/trybu jazdy.


Jak ustawić tryb parkingowy?

1

Przejdź do ustawień kamery i odszukaj opcję trybu parkingowego.

tryb parkingowy viofo


2

Wybierz opcję trybu parkingowego: detekcję ruchu (Auto Event Detection), nagrywanie poklatkowe (Time Lapse: 1, 2, 3, 5 lub 10 FPS) lub tryb niskiego bitrate (Low Bitrate Recording).

tryb parkingowy viofo


3

Po powrocie z menu ustawień do głównego ekranu podglądu, kamera rozpocznie nagrywanie w trybie normalnym.

Aktywny tryb parkingowy sygnalizuje ikona samochodu w lewym górnym rogu.

tryb parkingowy viofo


4

W przypadku korzystania z adaptera 2-żyłowego, kamera aktywuje tryb parkingowy po okresie 5 minut bezczynności (braku odczytu z G-Sensora i braku ruchu przed obiektywem).

W przypadku korzystania z adaptera 3-żyłowego (ACC Hardwire Kit), kamera aktywuje tryb parkingowy po wykryciu wyłączenia zapłonu.

Kamera zasygnalizuje przejście do odpowiedniej funkcji trybu parkingowego za pomocą dwukrotnego sygnału piknięcia. W lewym górnym rogu ekranu zostanie wyświetlona właściwa dla funkcji ikona (patrz zrzut ekranu).

tryb parkingowy viofo


5

W przypadku korzystania z adaptera 2-żyłowego, kamera powróci do normalnego nagrywania ciągłego po wykryciu ruchu/wstrząsu przez G-Sensor.

W przypadku korzystania z adaptera 3-żyłowego (ACC Hardwire Kit), powróci do normalnego nagrywania ciągłego po wykryciu zapłonu.

Kamera zasygnalizuje wyjście z trybu parkingowego do normalnego nagrywania za pomocą dwukrotnego sygnału piknięcia. W lewym górnym rogu ekranu zostanie wyświetlona ponownie ikona samochodu.

tryb parkingowy viofoPolecamy korzystanie z trybu parkingowego Viofo!

Zaktualizuj rejestrator do najnowszej wersji firmware i rozpocznij korzystanie z trybu parkingowego już dziś — zadbaj o bezpieczeństwo samochodu nawet podczas postoju.

Upewnij się, że Twój samochód spełnia wymagania i zapewnij kompletną ochronę pojazdu.

Korzystając z rejestratorów Viofo masz gwarancję wprowadzania i ciągłego rozwijania najlepszych rozwiązań na rynku kamer samochodowych.

tryb parkingowy viofo


Kamery samochodowe VIOFO to nowoczesność stabilność funkcjonalność perfekcja wykonania najwyższa jakość .


Opinie klientów